6 Şubat Kahramanmaraş ve Gaziantep Depremleri – Arama Kurtarma Çalışmalarımız

MAG Haberleri

6 Şubat Kahramanmaraş ve Gaziantep Depremleri – Arama Kurtarma Çalışmalarımız

06 Şubat 2023’te ilk gerçekleşen Kahramanmaraş ve Gaziantep merkezli 10 ili etkileyen 7.7ve 7.6 büyüklüğündeki deprem sonrası AFAD görevlendirmesi ile MAG AME ekiplerimiz İstanbul 202 personel 4 araç, Muğla 80 personel 4 araç, Bursa 12 personel 1 araç, Kocaeli 53 personel 2 araç, Edirne 15 personel 4 araç, Bolu 8 personel 1 araç ve ekipman ile Bölgeye hareket ederek Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Urfa, Adıyaman illerimizde Arama Kurtarma faaliyetini ilk günden itibaren gerçekleştirmiş, 9 günlük çalışma sonucu 15 Şubat tarihinde ekiplerimiz kendi illerine geri dönüşü gerçekleşmiştir.
Arama Kurtarma çalışmalarımızda 22 vatandaşımızı yaralı 190 vatandaşımızı ex olarak enkazlardan çıkarmıştır.
MAG AME Ekiplerimiz Deprem haberini alır almaz sadece ekiplerimiz değil, bağışçılarımızda harekete geçerek ekiplerimizin Jenaratör, kırıcı, ısıtıcı, eldiven gibi birçok teknik ekipmanı yola çıktığımızda arkamızdan bölgeye yetiştirdiler. Maddi manevi Destek veren tüm bağışçılarımıza da teşekkür ediyoruz. Can kurtarmada bir parçamız oldular.
Bölgede çalışan yüzlerce Arama Kurtarmacımızın yanı sıra il operasyon merkezlerimizde onlarca gönüllümüz geri destek hizmetlerinde görev yaptılar.
Bölgeye intikalimizi sağlayan Beylikdüzü Kaymakamlığına ve Belediyesine, Körfez Belediyesine, Fethiye Belediyesine ve Nilüfer Belediyesine teşekkür ediyoruz.
Şimdi 2. grup ekibimiz ile Hatay’da görevimize devam edeceğiz.
Geçmiş olsun Türkiyem

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir