MAG AME SAK

 

HABERLEŞME

                                                                           

AME Medikal Ekibi Kuruldu

AME Medikal Kurtarma EkibiAME Medikal Kurtarma Ekibi Kuruldu!!!

Bilindiği gibi arama-kurtarma faaliyetinden sonra ulaşılan yaralıya konumu ve enkaz yapısı ve yaralanma dercesine göre ilk yardım uygulanır. Ancak yine de enkazdan çıkarılmadan önce medikal bir müdahale yapılmasında fayda vardır. Özellikle enkaz altında uzun süre kalmış kazazedelerde çeşitli fizyolojik ve psikolojik hasarın yanında vücut direncinin azalması, sıvı ve mineral kaybı da yaşanmaktadır. İşte bu nedenlerden ötürü Medikal Müdahale önem taşımaktadır.

Medikal Müdahale'nin önemini UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) Van depremi sonrası kurtarma çalışmaları sırasında pek çok başarıya ve mucizeye imza atarak bizlere göstermiştir. Van depremi kurtarma çalışmalarında UMKE'nin enkaz altından çıkarılan yaralıların %75'inin hayata tutunmasını sağlamıştır. Bu oran 1999 Gölcük Depreminde sadece %35.

İşte bu fikir ve başarıdan yola çıkarak Acil Müdahale Ekibi AME Medikal Kurtarma adı altında bir ekip kurdu. Gerek Mahalle Afet Gönüllüleri arasında gerekse dışarıdan gönüllü olarak ekipte görev almak isteyen operasyon ve müdahale yetkisine haiz doktorlar, hemşireler, attler ve paramediklerden oluşmaktadır. Şimdilik yalnızca İstanbul ve Ankara'da faaliyet gösteren AME Medikal Kurtarma Ekibi'nin Acil Müdahale Ekibi ile birlikte yurt çapında yaygınlaştırılması planlanıyor.

Destekçilerimiz

avcilar-belediyesi.pngbakirkoy_belediyesi.gifbeylikduzu-belediyesi-logo.pngcaydegirmeni-logo.pngcerkozkoy-belediyesi.pnggungoren-belediyesi.pngnevada-telsiz.jpgsilivri_belediyesi.gifsuleymanpasa-logo.pngtekirdag-belediye-logo.pngzeytinburnu-belediyesi.gif

Sayaç

Bugün67
Dün66
Bu Hafta133
Bu Ay1428
Toplam126112

Currently are 6 guests and no members online


Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Kanka

KANKA

Kan, Acil Değil

 

Sürekli İhtiyaçtır

 

Sizde Kanka Olun

 

Kan Anonslarını

 

SMS ile Alın

 

SMS ile Verin

 

444 0 491 kankam.org.tr

 

Güngören Belediyesi     Kızılay